Gminy Sierakowice

O nas:

 

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice uczestniczy w upowszechnianiu wiedzy i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kulturalnego regionu pomorskiego.


Biblioteka główna w Sierakowicach oraz Filia w Gowidlinie gromadzą zbiory zarówno  klasyki jak i literatury współczesnej.

 

Bogata oferta nowości wydawniczych obejmuje literaturę dla wszystkich grup czytelniczych zgodnie z ich zainteresowaniami. Zbiory biblioteki i filii są na bieżąco uzupełnianie w literaturę dotyczącą Kaszub i całego regionu pomorskiego.

 

Czytelnia gromadzi literaturę naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin nauki, z której korzystają studenci i uczniowie.

 

W czytelni znajdują się dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz terminal z dostępem do platformy ACADEMICA - WYPOŻYCZALNIA , która oferuje dostęp do ponad 3 milionów publikacji w postaci cyfrowej - podręczników akademickich, skrytów, artykułów oraz czasopism.

 

W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, biblioteka w Sierakowicach organizuje zajęcia biblioteczne  w okresie od października do maja. Oferta skierowana jest do wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Sierakowice.

 

Filia w Gowidlinie w ramach współpracy z miejscowymi placówkami oświaty organizuje zajęcia czytelnicze w okresie od września do maja. W tym okresie filia prowadzi również „Bajkowe spotkania”, które odbywają się w każdy piątek.

 

Biblioteka organizuje spotkania dla dzieci ze szkół i przedszkoli z naszej gminy z teatrzykiem KAMISHIBAI - papierowym teatrem promującym w niebanalny sposób książkę.

 

Biblioteka oferuje usługi ksero, druku również w kolorze oraz prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne.

 

Zdjęcie przedstawia bibliotekę