BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY

SIERAKOWICE

ul. Dworcowa 1

83-340 Sierakowice

Tel./Fax: 58 681 60 51

e-mail: bpgsierakowice@gmail.com

FILIA W GOWIDLINIE

ul. Podgórna 137

83-341 Gowidlino

Tel.: 58 685 65 76

e-mail: filiagowidlino@wp.pl

O BIBLIOTECE

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice uczestniczy w upowszechnianiu wiedzy i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku kulturalnego regionu pomorskiego.
Biblioteka główna w Sierakowicach oraz Filia w Gowidlinie gromadzą zbiory zarówno  klasyki jak i literatury współczesnej. Bogata oferta nowości wydawniczych obejmuje literaturę dla wszystkich grup czytelniczych zgodnie z ich zainteresowaniami. Zbiory biblioteki i filii są na bieżąco uzupełnianie w literaturę dotyczącą Kaszub i całego regionu pomorskiego.
Czytelnia gromadzi literaturę naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin nauki, z której korzystają studenci i uczniowie. W czytelni znajdują się dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, biblioteka w Sierakowicach organizuje zajęcia czytelnicze w okresie od października do maja. Oferta skierowana jest do wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Sierakowice.
Filia w Gowidlinie w ramach współpracy z miejscowymi placówkami oświaty organizuje zajęcia czytelnicze w okresie od września do maja. W tym okresie filia prowadzi również „Bajkowe spotkania”, które odbywają się w każdy piątek.
Biblioteka oferuje usługi kserokopiarskie, oprawianie dokumentów, laminowanie oraz wypożyczenia międzybiblioteczne.

Licznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin