UWAGA CZYTELNIKU !

2020-05-13 13:17

Przedstawiamy nowe zasady udostępniania księgozbioru:

WYPOŻYCZALNIA

• Biblioteka stosuje limit użytkowników przebywających w wypożyczalni jednocześnie – 1 czytelnik.
  • Czytelnik jest zobowiązany do noszenia maseczki lub innego zabezpieczenia zakrywającego nos i usta.
  • Czytelnik jest zobowiązany do dezynfekowania dłoni bądź do używania rękawiczek, które również należy dezynfekować.
  • Po wejściu do lokalu czytelnik zatrzymuje się w wyznaczonym miejscu w bezpiecznej odległości od lady biurka.

• Czytelnik po dezynfekcji dłoni, wkłada do papierowej torby na stoliku książki do zwrotu i umieszcza w torbie kartkę z danymi i datą zwrotu podaną przez bibliotekarza.
  • Zwrócone książki pozostaną w kwarantannie przez 5 dni.
  • Czytelnik pozostaje w wyznaczonym miejscu do chwili wypożyczenia zamówionych lub wskazanych na miejscu książek.
  • Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek z książkami.
  • Wybrane wcześniej książki w katalogu on-line lub wskazane na miejscu w bibliotece będą podawane przez bibliotekarza.
  • Czytelnicy proszeni są o ograniczenie czasu pobytu do minimum i przebywanie w lokalu tylko przez czas niezbędny do zwrotu i wypożyczenia zbiorów.