Filia w Gowidlinie – odwiedziny przedszkolaków

2017-05-31 13:33

Dnia 26 maja, najmłodsza grupa dzieci z Zespołu Szkół w Gowidlinie, pod opieką swoich pań nauczycielek, odwiedziła Filię Biblioteki Publicznej. Dla przedszkolaków biblioteka okazała się bardzo ciekawym miejscem. Część dzieci już wcześniej odwiedziła Bibliotekę dzięki swoimi rodzicom, jednak dla większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Duży zbiór kolorowych książeczek o przygodach ulubionych bohaterów, zrobił spore wrażenie i okazał się prawie magicznym przeżyciem. Dzieci przekonały się, że warto odwiedzać bibliotekę. Z chęcią wzięły udział w dalszej części spotkania. Zapoznały się z tekstem wiersza  J. Huszczy "Skarga książki", z którego dowiedziały się jak należy dbać o książki, żeby służyły nam wiele lat. Odpowiadały na przygotowane zagadki i ozdobiły zakładki do książek, które, jak się dowiedziały, pomagają właściwie traktować czytane książki. Na zakończenie maluchy poczęstowane zostały słodkim upominkiem i obiecały często odwiedzać bibliotekę. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie biblioteki, w zakładce DLA CZYTELNIKÓWGALERIA ZDJĘĆ.